sobota, 21 września 2013

Jak zrobić bransoletkę ze sznurka

Sznurkowe bransoletki Shamballa noszą gwiazdy, celebryci, a że to oni w dużej mierze kształtują modę, więc nic dziwnego, że stały się bardzo popularne. Są dużo tańsze niż stylowa biżuteria srebrna czy złota, ale też nie są tak trwałe. Dzięki swojej cenie zyskały wielu zwolenników. Wiązane, klejone, z kulkami lub bez, pomysłów jest tysiące. . Dziś czerwona bransoletka z elementami w kolorze starego złota.


Wykonanie jest dość proste - potrzeba jedynie trochę zdolności manualnych, odrobinę cierpliwości i wyobraźni. Standardowo stosowany woskowany sznurek został w niej zastąpiony sznurkiem powlekanym, dużo trwalszym i estetyczniejszymNajpierw połączyłam ze sobą elementy zapięcia i kółeczka z napisem LOVE. Potem przyszła kolek na dobór koloru i długości sznurka. Ważna jest dobra ocena długości, by potem nie okazało się, że nasza bransoletka na albo 30, albo 15 cm. Musimy zmierzyć obwód nadgarstka. Luz musi być maksymalnie do 1 cm przy płaskich bransoletkach. Zaczepiamy sznurek przy napisie, zakładamy element przytrzymujący sznurek na miejscu, wyrównujemy i kleimy końcówki i gotowe.


Podobnie postępujemy w bransoletkach poniżej, z tym, że klejone elementy sznurka są z dwóch stron, a łączenie można zrobić albo kółeczkiem (ja preferuję sprężynki, mimo trudniejszego zakładania nie rozginają się), albo łącznikiem, jak w przypadku niebieskich bransoletek ze zdjęć poniżejTe i inne bransoletki można nabyć w sklepiena stronie http://www.uoli.pl/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za cenne uwagi i odwiedziny, zapraszam ponownie