piątek, 12 września 2014

Nowe wzory kamieni księzycowych w srebrze

Biżuteria z naturalnym, 
ręcznie szlifowanym kamieniem księżycowym, 
oprawionym w srebroKamień księżycowy
to minerał lśniący, perłowy, występujący w barwach: srebrnej, mlecznej, żółtawo-pomarańczowej, bladoniebieskiej. Bywa też bezbarwny.


Kamienie charakteryzują się specyficznym zjawiskiem świetlnym zwanym adularyzacją, występującym na wygładzonej, okrągławej powierzchni kamienia w postaci niebiesko połyskującego pasemka, które przesuwa się przy poruszaniu kamieniem.Niebieski połysk występuje, gdy kamień jest bezbarwny i prawie przezroczysty. Okazy takie uważa się za wyjątkowo cenne.


Kamień księżycowy to przede wszystkim emocje, płynność, empatia, przytulenie i zrozumienie. To bliskość przyjaciela, spokojny sen w ramionach matki, delikatny dotyk kochającej osoby. To moje odczucia - całkiem możliwe, że poza wyglądem tego kamienia, właśnie odczucia jakie podsuwa, sprawiły, że związano go z obrazem Księżyca w pełni i Boginią w aspekcie matki. To kamień bardzo "kobiecy", chyba najbardziej ze wszystkich z jakimi miałam do tej pory do czynienia. Idealnie nadaje się do medytacji przy Księżycu, wtedy kiedy potrzebuję uspokojenia i wsłuchania się we własne emocje.


Zwany jest „kamieniem kochanków”. W wielu kulturach był uważany za kamień o wielkiej mocy magicznej. Arabskie kobiety do dziś zaszywają kamienie księżycowe w sukniach, aby zapewnić sobie płodność i liczne potomstwo.


Wierzono, iż kamień księżycowy otwiera serce oraz pomaga w przyjmowaniu i dawaniu miłości. Jest związany z boginią Dianą i, według legendy, osiąga największą moc w okresie od nowiu do pełni księżyca. 


Noszenie go podnosi wdzięk i czar kobiety, natomiast mężczyźnie pomaga zrozumieć osobowość kobiety…
Uczy delikatności, opiekuńczości i miłości, wzmacnia intuicyjnie doświadczenie rzeczywistości – cechy tradycyjnie przypisywane kobietom.


info z netu


do nabycia w sklepie
www.uoli.pl

4 komentarze:

 1. Śliczne*-*
  muliniane-cudenka.blogspot.com
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szlifowany kamień księżycowy jest piękny a użyty w Twojej biżuterii prezentuje się jeszcze lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mój ulubiony kamień, zresztą zodiakalny, na targach biżuteryjnych nie mogę przejść obok niego obojętnie - przyciąga mnie jak magnes - pewnie dlatego mam go tak dużo w ofercie.... i genialnie wygląda zarówno w nowoczesnej, jak i secesyjnej oprawie. Pasuje zarówno do stroju sportowej elegancji, jak i do wyjściowych kreacji.... kamień uniwersalny i w swojej skromności niesamowicie dekoracyjny, ale to już mój punkt widzenia... Dziękuję za wizytę i miłe słowa

   Usuń

Dziękuję za cenne uwagi i odwiedziny, zapraszam ponownie